DCD-SEMI

www.dcd.pl

Zakres działalności

Firma Digital Core Design została założona w 1999 roku w Bytomiu. Dwie dekady doświadczenia sprawiły, że DCD jest jedną z najbardziej doświadczonych na świecie spółek z branży IP Core. Kilkaset udzielonych licencji, tysiące klientów i ponad 500 000 000 urządzeń elektronicznych wykorzystujących nasze projekty. DCD zaprojektowała w sumie ponad 70 różnego typu architektur układów elektronicznych, pośród których można wymienić m.in. najszybszy na świecie procesor przemysłowy z rodziny 8051 czy też pierwszy w historii Polski komercyjny procesor 32-bitowy. Stawiając czoła wyzwaniom cyberbezpieczeństwa firma Digital Core Design opracowała CryptOne, w 100% bezpieczny system kryptograficzny, który cechuje najwyższy poziom ochrony. To właśnie połączenie mocy obliczeniowej zaprojektowanych w Polsce procesorów oraz opatentowanych rozwiązań kryptograficznych opracowanych przez wybitnych polskich naukowców, pozwoliło na stworzenie unikalnego w skali światowej systemu kryptograficznego CryptOne. Posiada on szeroki zakres zastosowania, m.in.:

TELEKOMUNIKACJA
Współczesne systemy teleinformatyczne narażone są każdego dnia na setki mniej lub bardziej wysublimowanych ataków. Implementacja CryptOne pozwala na wykorzystanie sprzętowych akceleratorów kryptograficznych w procesie uwierzytelniania i szyfrowania danych z zastosowaniem kluczy jednorazowych i dynamicznej rekonfiguracji systemu szyfrowania, dzięki czemu chroniony system posiada najwyższy poziom bezpieczeństwa.

FINTECH
Dynamiczny rozwój systemów finansowych wykorzystujących najnowsze rozwiązania elektroniki powoduje zwiększenie wygody użytkowania oraz… zwiększenie zagrożeń płynących z sieci. Dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań polskich kryptologów CryptOne oferuje unikalne i innowacyjne rozwiązania, które już teraz w pełni odpowiadają m.in. postulowanej PSD2.

E-GOV
E-dowody, e-paszporty czy e-recepta zwiększają wygodę użytkowania oraz wydatnie skracają dystans na linii obywatel-urząd. By jednak zapewnić tej relacji jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, CryptOne bazuje na autorskim procesorze DCD, którego architektura znana jest wyłącznie dwóm inżynierom wewnątrz firmy.

ZABEZPIECZENIA
CryptOne pozwala na zabezpieczenie dowolnego produktu, z wykorzystaniem sprawdzonych metod autentykacji. Układ ten jest w pełni odporny na pełne spectrum ataków, tj. m.in. ataki z wektorem na czas wykonania, na pobór mocy, ataki uwzględniające zjawiska towarzyszące eg promieniowanie, wydzielanie ciepła oraz na ataki związane obserwacją zachowania chipa.

WOJSKO
Zarówno w klasycznym wymiarze, jak i tym związanym z cyberbezpieczeństwem – wojsko odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa. Wykorzystanie sprawdzonych, a przy tym w pełni autorskich i zaprojektowanych w Polsce unikalnych rozwiązań wydatnie zwiększa poziom bezpieczeństwa stosowanych, ale też i projektowanych rozwiązań.

KOMUNIKACJA
Współczesna motoryzacja wykorzystuje zaawansowane systemy elektroniczne. Z jednej strony zapewniają one kierowcy i pasażerom najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Każdy chip jest jednak potencjalnym wytrychem dla złodzieja. Dlatego też DCD bazując na własnych interfejsach CAN