mks_vir

www.mks-vir.pl

Zakres działalności

mks_vir to najstarszy polski i jeden z najstarszych na świecie programów antywirusowych. Pakiety mks_vir od ponad 30 lat chronią polskich użytkowników komputerów przed wszystkimi rodzajami zagrożeń.

Nasze korzenie sięgają głęboko – już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku nasi specjaliści, wówczas jeszcze w ramach różnych organizacji zarówno polskich jak i zagranicznych przecierali szlaki tworząc pierwsze zaawansowane rozwiązania ochronne mające stawić czoła rosnącej w siłę armii cyberprzestępców. Wtedy mieliśmy szczęście spotkać się wokół projektu mks_vir i wspólnie tworzyć polską branżę antywirusową. Zdobyta przez te wszystkie lata wiedza i ogromne doświadczenie pozwalają nam tworzyć oprogramowanie na najwyższym światowym poziomie z jednoczesnym uwzględnieniem realiów polskiej cyberprzestrzeni. Z powodzeniem współpracujemy z największymi firmami i organizacjami specjalizującymi się w cyberbezpieczeństwie wymieniając informacje w zakresie nowych zagrożeń i możliwości ochrony przed nimi.

Tysiące godzin spędzonych nad rozwojem aplikacji ochronnych nauczyły nas, że kontrolując sytuację bieżącą zawsze trzeba patrzeć w przyszłość i rozpatrywać różne scenariusze ataków. Właśnie tak rozwijamy nasze pakiety ochronne – chronią one przed zagrożeniami aktywnymi tu i teraz ale i są gotowe na zagrożenia, które mogą stać się codziennością już jutro, pojutrze czy za tydzień. Nieszablonowe rozwiązania takie jak np. mechanizm ochrony dokumentów SafeStorage, zaawansowana heurystyka analizująca aktywność skryptów, bezpieczna przeglądarka, RoundKick EDR, moduł szyfrowanych dysków – to tylko kilka przykładów alternatywnych kierunków rozwoju naszych aplikacji ochronnych.