Perceptus

perceptus.pl

Zakres działalności

Perceptus Sp z o. o. od 2008 roku działa na polskim rynku cyberbezpieczeństwa. Kompleksowo zabezpieczamy ekosystem IT naszych Klientów. Zajmujemy się między innymi szyfrowaniem danych, ich backupem, archiwizacją i wirtualizacją, ale również integracją oprogramowania chroniącego urządzenia końcowe. W portfolio zrealizowanych projektów możemy pochwalić się największym w Europie wdrożeniem systemów endpoint protection, zabezpieczającym jednocześnie 85 000 urządzeń.

Perceptus realizuje również szereg projektów własnych, opracowując oraz wdrażając rozwiązania w obszarze wysokich technologii. Takimi rozwiązaniami są między innymi: zaawansowany podpis elektroniczny zgodny z dyrektywą EIDAS, Perc.tech Security Appliance oparty o sprzętowy moduł kryptograficzny – HSM, Mobilne Data Center wyposażone w pełną infrastrukturę informatyczną, które pozwala m. in. na bezpieczny backup z wykorzystaniem kluczy kryptograficznych.

Na co dzień SOC Perceptus realizuje dla klientów usługi Security Operations Center, a procesy realizowane w tym obszarze są świadczone zgodnie ze standardem ISO 27001:2017.

 

Dlaczego Perceptus?

  • Doradzamy klientom wykorzystywanie systemów i produktów, które są najlepiej dopasowane do specyficznych, indywidualnych potrzeb firmy, istniejącej infrastruktury oraz wielkości firmy. Zawsze oferujemy sprawdzone rozwiązania wysokiej klasy, które pozwalają osiągać założone cele.
  • W sposób kompleksowy przeprowadzamy wdrożenia IT, zarówno w obszarze technicznej infrastruktury, jak również zabezpieczeń sprzętowych oraz systemowych. Doświadczenie budowane od lat pozwala nam na realizację z sukcesem najbardziej wymagających projektów. Posiadamy gamę produktów własnych, a także kompetencje, by realizować specjalistyczną obsługę w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu nie tylko wdrażamy rozwiązania kluczowe z perspektywy bezpieczeństwa klientów, ale również wspieramy w ich obsłudze.
  • Mamy świadomość, że najlepsze zabezpieczenia nie zapewniają 100% ochrony, jeśli zespół, który je obsługuje nie ma pełnej wiedzy na temat funkcji posiadanych rozwiązań. Z tego powodu naszym klientom oferujemy kompleksowe szkolenia w zakresie użytkowania sprzętu i oprogramowania, które zostało wdrożone.
  • W ramach usługi SOC Perceptus prowadzimy monitoring sytuacji w infrastrukturze IT klienta 24/7/365, dostarczając danych z analizy w czasie rzeczywistym, dzięki którym możliwa jest szybka i skuteczna reakcja na incydenty.