RIFFSEC

www.riffsec.com

Zakres działalności

RIFFSEC zadebiutował na rynku w maju 2023 roku, jednak “kamień węgielny” do powstania tego systemu wmurowany został już w 2018 roku. Przez ponad 5 lat system rozwijany był hobbistycznie, a wykrywane przez niego ataki bezpłatnie poszerzały wiedzę wielu specjalistów w Polsce.

RIFFSEC działa w obszarze cyber threat intelligence. Jako młoda marka już zostaliśmy dostrzeżeni przez branże innowacji w Polsce. Jesteśmy laureatem nagrody “Orły Innowacji” od Rzeczpospolitej, oraz “Filar Cyberbezpieczeństwa” od CyberDefence24 w kategorii startup. W naszej ofercie sa:

BRAND MONITORING: W czasie rzeczywistym monitorujemy sieć w poszukiwaniu zagrożeń dla Twojej organizacji. Podszywanie się pod Twoją markę jeszcze nigdy nie było tak szybko i precyzyjnie wykrywane. AntyPhishing w najlepszym wydaniu.

  • Domain names: Monitorowanie rejestrowanych domen, a także analiza stron pod kątem znanych systemów wykorzystywanych przez przestępców. Usługa wykrywa niebezpieczne strony, które podszywają się pod Twoją markę, lub wykorzystują ją do uwiarygodnienia ataku. We współpracy z CERT Orange Polska blokujemy każdą niebezpieczną stronę!
  • Take Down: Autorski system automatyzujący zablokowania lub usunięcia zagrożenia dla Twojej organizacji lub marki. Ogranicza to czas pracy zespołu CTI, który nie musi analizować, planować i działać. Wystarczy zgłosić aby w ciągu kilkunastu godzin dostać raport z działania.
  • IP Addresses: Ktoś włamał się na jeden z twoich serwerów i ustawił fałszywą stronę ? Nasze systemy wykrywają gdy na twojej infrastrukturze pojawi się coś czego się nie spodziewasz.

DARKNET MONITORING: Stała analiza źródeł niedostępnych dla zwykłego użytkownika internetu. Wśród źródeł są kanały na “Telegram” oraz fora dyskusyjne w sieci TOR. Wiedz czy cyberprzestępcy rozmawiają o Tobie, lub już mają dane Twoich pracowników, klientów lub podwykonawców.

  • Data Breaches: W ramach usługi monitorujemy dane, którymi wymieniają się cyberprzestępcy lub które wystawiają na sprzedaż. Z wielu gigabajtowych baz danych wyciągamy wszystko co dotyczy Twojej organizacji bezpośrednio lub pośrednio.
  • Email leaks: Monitorujemy wycieki powiązane z korespondencją e-mail które pojawiają się w darknecie lub trafiają na siatkę spamtrapów RIFFSec
  • Credentials & Identity: Przeszukujemy zbierane informacje w celu odnalezienia danych wrażliwych mogących wpłynąć na bezpieczeństwo twojej organizacji
  • Bank Cards: Unikalna baza z danymi kart płatniczych z całego świata, które zostały wykradzione przez cyberprzestępców. Numery kart, data ważności, kod CVC – wszystko co pozwala kupić usługę na cudzą kartę. Usługa dostępna tylko dla firm z branży cyfrowej posiadają swoje numery IBAN.

ANTI FRAUD / Card number scanner: Wychowywanie cyfrowych oszustw to ciągła praca na wielu źródłach. Z pomocą naszego systemu i interfejsu API szybko odpalasz naszą bazę czy dany numer karty kredytowej nie został skompromitowany czyli nie jest znany cyberprzestępcom.

RAPORTY BRANŻOWE: Jak często Twoja marka jest atakowana na tle TOP market z Twojej branży? Precyzyjny i czytelny raport w PDF-ie dostępny w opcji kwartalnej lub miesięcznej dostarcza osobom zarządzającym argumenty w zarządzaniu ryzykiem i które obszary firmy należy wzmocnić.