Rada Doradcza
Rada (ang. Advisory Board) stanowi ciało doradcze Klastra #CyberMadeInPoland zrzeszające ekspertów oraz liderów polskiego środowiska ICT. Celem jej działania jest stworzenie bezpośredniego kanału wymiany wiedzy, dobrych praktyk oraz informacji pomiędzy członkami Rady a polskim przemysłem cyberbezpieczeństwa. Zadaniem Rady jest wsparcie klastra w wyznaczaniu strategicznych kierunków działania. Ponadto członkowie Rady angażują się operacyjnie i wspierają projekty Klastra leżące w ich zakresie zainteresowań. Członkowie Rady otrzymują na bieżąco materiały dotyczące funkcjonowania Klastra. Rada spotyka się co najmniej dwa razy do roku.



Zajmuje się innowacjami technologicznymi od 2013r. Wicedyrektor Działu Parku w Krakowskim Parku Technologicznym. Najpierw kierował Inkubatorem Technologicznym w Krakowie, później zasiadał w zarządzie funduszu inwestycyjnego. Tworzył i zarządzał programem akceleracyjnym dla startupów przemysłowych KPT ScaleUp. Obecnie buduje hub4industry czyli hub innowacji cyfrowych dla przemysłu. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z korporacjami i startapumi technologicznymi. Ambasador regionalny fundacji Startup Poland i współtwórca startupowej organizacji parasolowej w Krakowie. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Manager IT z 20 letnim doświadczeniem. Pracownik administracji rządowej związany z obszarem zarządzania strukturami IT, bezpieczeństwem teleinformatycznym oraz bezpieczeństwem informacji. Inżynier systemowy, administrator technologii Microsoft. Aktualnie Dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska realizującego zadania organu właściwego do spraw cyberbezpieczeństwa w sektorze energii w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W ramach pełnionej funkcji realizuje zadania w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. wsparcia oraz nadzoru inspekcyjnego i analitycznego nad operatorami usług kluczowych sektora energii. Zaangażowany również w działania zespołów kryzysowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także współprzewodniczy pracom Zespołu ds. monitorowania cyberbezpieczeństwa sektora energii w związku z COVID-19. Prywatnie, miłośnik lotnictwa.


Menadżer i naukowiec z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Doktor nauk technicznych. Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska umożliwiły mu zdobycie wszechstronnego wykształcenia w zakresie technicznym (ICT, IoT) oraz zarządzania. Doświadczenia zawodowe w zarządzaniu zespołami ludzkimi, kapitałem finansowym i intelektualnym, zdobywał jako kierownik i główny wykonawca projektów badawczo-rozwojowych, wdrożeń – krajowych i zagranicznych. Świeże podejście oraz wieloletnie doświadczenie menadżera R&D, wykorzystuje w procesie wdrażania nowych projektów/technologii oraz strategii badawczo-rozwojowych.
Współautor szeregu projektów wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności związanej z budowaniem ekosystemu innowacji i startupów. Specjalizuje się w m.in. w cyberbezpieczeństwie, inteligentnych specjalizacjach, rozwiązaniach smart city oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii i cyfryzacji.
Członek wielu Stowarzyszeń, Komitetów Technicznych, Komitetów Naukowych i Komitetów Organizacyjnych, Rad Naukowych, Rad Eksperckich, Komisji Technicznych a także Komitetów Sterujących projektów związanych z ICT, telekomunikacją, energetyką, nowymi technologiami i bezpieczeństwem.

Pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego Europejskiej Organizacji Cyberbezpieczeństwa. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Dyrektora w zespole ds. Cyberbezpieczeństwa Łańcucha Dostaw i Bezpieczeństwa Informacji w UBS. Była inicjatorem i dyrektorem programowym Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC w latach 2014-2019. Ponadto pracowała jako adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej w latach 2018-2020 oraz współpracowała z Instytutem Kościuszki jako Starszy Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa w latach 2009 – 2019.
Autorka licznych artykułów, raportów i analiz dotyczących cyberbezpieczeństwa, jest uznaną prelegentką na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach i seminariach oraz wnosi swój wkład w szeroki zakres tematów związanych z cyberbezpieczeństwem. Została wymieniona wśród 100 wschodzących gwiazd technologii w Europie Wschodniej przez Financial Times & New Europe 100 na rok 2017, a także wyróżniona w Top 20 Women in Cybersecurity na szczycie Women in Tech na rok 2019.


Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego kierunek Ekonomia na Wydziale Ekonomicznym oraz Informatyka i Ekonometria na Wydziale Zarządzania. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w sektorze finansowym i technologicznym. W latach 2008-2015 zajmował stanowiska kierownicze w bankach MeritumBank, Kredyt Bank, BZWBK oraz Santander Bank. W latach 2015-2018 zaangażowany w budowę technologicznego startupu Makeitright sp. z o.o. gdzie zajmował stanowisko Członka Zarządu, w latach 2018-2020 jako Członek Zarządu spółki w ramach grupy ProService Finteco. Od 2020 roku prowadzi działalność inwestycyjną oraz consultingową w zakresie procesów M&A oraz business development w ramach własnej działalności gospodarczej. Od 2022 roku Chief Growth Officer w technologicznej spółce SolveQ sp. kom.-a. Prelegent oraz uczestnik wielu konferencji z zakresu nowoczesnych technologii w kraju i na świecie.



Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 16 lat. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji. Związany z Digital Europe, organizacją zrzeszającą największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT, w której dwukrotnie sprawował funkcję Członka Zarządu. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówieniach publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm – członków Związku Cyfrowa Polska, które stanowią istotną część branży RTV i IT inwestującej w Polsce.

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie o kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w zakresie Cyberbezpieczeństwa. Oficer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa, łączności i informatyki, a w szczególności w organizowaniu i prowadzeniu procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Aktywnie uczestniczył w projektowaniu i wdrażaniu systemów teleinformatycznych na potrzeby zapewnienia wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa jak również w organizowaniu i prowadzeniu cyber threat intelligence (CTI). Współtworzył i zarządzał Security Operation Center (SOC) w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Reprezentując resort obrony narodowej współtworzył Krajowy System Cyberbezpieczeństwa. Posiada m.in. Certyfikat GIAC Information Security Professional (GISP) oraz Certyfikat Certified Ethical Hacker (CEH).

Nauczyciel akademicki, inżynier informatyk i naukowiec związany z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie od ponad 20 lat. Aktualnie Dyrektor Instytutu Informatyki i Przewodniczący Rady Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Członek Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk i Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Założyciel i Kierownik Laboratorium Informatyki Śledczej oraz Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH. Kierownik licznych projektów badawczych i rozwojowych, których efekty znalazły zastosowanie w pracy służb i instytucji związanych z bezpieczeństwem publicznym. Autor ponad 150 publikacji naukowych na pograniczu sztucznej inteligencji i inżynierii oprogramowania.

Dyrektor Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ realizującego m.in. zadania polegające na budowie marki Polski jako miejsca wytwarzania zaawansowanych technologii i rozwiązań poprzez wsparcie promocji konkretnych produktów i usług opracowanych przez polskie przedsiębiorstwa i instytuty badawcze. Wcześniej kierownik Referatu ds. Współpracy Technologicznej w tym departamencie, radca ds. współpracy w dziedzinie energii oraz nauki i technologii w Ambasadzie RP w Tokio oraz ekspert ds. Japonii i Mongolii w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. Z wykształcenia ekonomista (SGH) i orientalista (Uniwersytet Warszawski). Zainteresowania: historia i religie Dalekiego Wschodu, funkcjonowanie rynków finansowych, literatura japońska.

Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Obrony Narodowej.
Zawodowo od wielu lat zajmuje się problematyka bezpieczeństwa teleinformatycznego, a obecnie cyberbezpieczeństwa. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w administracji Państwowej, był między innymi Dyrektorem Departamentu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a obecnie od 2003 roku prowadzi własną firmę konsultingową Trusted Information Consulting sp. z o.o.
Wdrażał największe projekty informatyczne między innymi dla Ochrony Środowiska oraz System dopłat bezpośrednich dla Rolnictwa IACS.
Był członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, a obecnie jest członkiem Rady Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji.
Ekspert w zakresie audytów i wdrażania norm z zakresu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Współautor publikacji z zakresu kryptografii, uczestnik projektów naukowych związanych z rozwiązaniami podpisu elektronicznego i infrastruktury PKI