Rada Doradcza
Rada (ang. Advisory Board) stanowi ciało doradcze Klastra #CyberMadeInPoland zrzeszające ekspertów oraz liderów polskiego środowiska ICT. Celem jej działania jest stworzenie bezpośredniego kanału wymiany wiedzy, dobrych praktyk oraz informacji pomiędzy członkami Rady a polskim przemysłem cyberbezpieczeństwa. Zadaniem Rady jest wsparcie klastra w wyznaczaniu strategicznych kierunków działania. Ponadto członkowie Rady angażują się operacyjnie i wspierają projekty Klastra leżące w ich zakresie zainteresowań. Członkowie Rady otrzymują na bieżąco materiały dotyczące funkcjonowania Klastra. Rada spotyka się co najmniej dwa razy do roku.



Zajmuje się innowacjami technologicznymi od 2013r. Wicedyrektor Działu Parku w Krakowskim Parku Technologicznym. Najpierw kierował Inkubatorem Technologicznym w Krakowie, później zasiadał w zarządzie funduszu inwestycyjnego. Tworzył i zarządzał programem akceleracyjnym dla startupów przemysłowych KPT ScaleUp. Obecnie buduje hub4industry czyli hub innowacji cyfrowych dla przemysłu. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z korporacjami i startapumi technologicznymi. Ambasador regionalny fundacji Startup Poland i współtwórca startupowej organizacji parasolowej w Krakowie. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.



Ekonometryk, finansista, ekspert od zarządzania funduszami. Doświadczenie zdobywała w cenionych na całym świecie spółkach konsultingowych, takich jak Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors czy EY, gdzie realizowała szereg projektów związanych z analityką w obszarze bankowości inwestycyjnej . W październiku 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi – MinFinTech i Lektury.gov.pl. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. W kwietniu 2018 została mianowana dyrektorem pionierskiego programu GovTech Polska, którego zadaniem jest wdrażanie innowacji i nowych technologii w sektorze publicznym. W marcu 2020 roku powołana na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.


Nauczyciel akademicki, inżynier informatyk i naukowiec związany z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie od ponad 20 lat. Aktualnie Dyrektor Instytutu Informatyki i Przewodniczący Rady Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Członek Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk i Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Założyciel i Kierownik Laboratorium Informatyki Śledczej oraz Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH. Kierownik licznych projektów badawczych i rozwojowych, których efekty znalazły zastosowanie w pracy służb i instytucji związanych z bezpieczeństwem publicznym. Autor ponad 150 publikacji naukowych na pograniczu sztucznej inteligencji i inżynierii oprogramowania.

Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 16 lat. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji. Związany z Digital Europe, organizacją zrzeszającą największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT, w której dwukrotnie sprawował funkcję Członka Zarządu. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówieniach publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm – członków Związku Cyfrowa Polska, które stanowią istotną część branży RTV i IT inwestującej w Polsce.

Seryjny przedsiębiorca, inwestor, doradca i ekspert w zakresie komercjalizacji nowych technologii
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Advanced Management Program w IESE Business School.
Przewodniczący MIT Enterprise Forum CEE. www.mitefcee.org. MIT EF CEE to jeden z największych programów akceleracyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej skoncentrowany na start-upach deep tech. MIT EF to 40-letnia organizacja non-profit, pierwotnie założona w Massachusetts Institute of Technology (USA). Dziś MITEF ma oddziały w największych miastach w USA i rosnącą liczbę poza Stanami Zjednoczonymi, w tym wiele na rynkach wschodzących. MIT EF informuje, łączy i szkoli przedsiębiorców technologicznych – umożliwiając im szybkie przekształcanie pomysłów w firmy zmieniające świat.
CEO w ValueTech Seed Fund. www.valuetech.pl. Valuetech to fundusz zalążkowy inwestujący we wczesne startupy zajmujące się zaawansowanymi technologiami. Valuetech Seed ma siedzibę w Warszawie.
Wcześniej Paweł Bochniarz był Dyrektorem w PwC, Doradcą Strategicznym Premiera RP oraz współzałożycielem Koalicji na rzecz Polskich Innowacji


Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Obrony Narodowej.
Zawodowo od wielu lat zajmuje się problematyka bezpieczeństwa teleinformatycznego, a obecnie cyberbezpieczeństwa. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w administracji Państwowej, był między innymi Dyrektorem Departamentu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a obecnie od 2003 roku prowadzi własną firmę konsultingową Trusted Information Consulting sp. z o.o.
Wdrażał największe projekty informatyczne między innymi dla Ochrony Środowiska oraz System dopłat bezpośrednich dla Rolnictwa IACS.
Był członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, a obecnie jest członkiem Rady Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji.
Ekspert w zakresie audytów i wdrażania norm z zakresu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Współautor publikacji z zakresu kryptografii, uczestnik projektów naukowych związanych z rozwiązaniami podpisu elektronicznego i infrastruktury PKI