4 grudnia na Wydziale Informatyki AGH odbył się AGH Cyber Kampus – unikatowe wydarzenie organizowane przez Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland, Wydział Informatyki oraz Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH, a także Koło Naukowe Zero Day i Fundację Try IT.

AGH Cyber Kampus to solidna dawka wiedzy o karierze w sektorze cyberbezpieczeństwa. W ramach całodziennego wydarzenia będziecie mogli uczestniczyć w serii spotkań i prezentacji dotyczących szeroko pojętego obszaru cyberbezpieczeństwa. Agenda skonstruowana została tak, aby wydarzenie rozpoczęło się od omówienia najbardziej podstawowych zagadnień, takich jak rozpoczęcie kariery w cyberbezpieczeństwie, wymaganych umiejętności (zarówno twardych, jak i miękkich) oraz przedstawienia możliwości rozwoju w sektorze wojskowym, prywatnym oraz publicznym. W kolejnych segmentach znalazły się zagadnienia bardziej techniczne, pokazujące praktyczną perspektywę pracy w tym obszarze. Są to tematy związane z cyberbezpieczeństwem OT, cyber ubezpieczeniami, AI, pentestingiem, czy compliance oraz perspektywą pracy u vendora rozwiązań cyber.

Krótkie podsumowanie

 

Ponad 100 studentów, uczniów i absolwentów miało okazję wysłuchać wykładów i prezentacji oraz porozmawiać z ekspertami, przedstawicielami firm z branży cyber!

 

Nie zabrakło tematów zarówno dla początkujących jaki i tych bardziej zaawansowanych.

 

O karierze w sektorze wojskowym opowiadała ppor. Weronika Słomian.
Dr Łukasz Faber z AGH przedstawił możliwości pracy na uczelni oraz role i zadania w Security Operations Center.
Łukasz Bodziarczyk oraz Alperen Kara z HSBC pokazali pracę specjalistów cyberbezpieczeństwa w realiach korporacyjnych oraz opowiedzieli o jej automatyzacji.

 

Katarzyna Dąbrowska z SISOFT Cybersecurity Consulting mówiła o roli compliance w w cyberbezpieczeństwie. O edukacji dzięki STM Academy opowiedzieli Bernadeta Zalewska i Mateusz Pstruś. Tomasz Gaj z Findia przedstawił najważniejsze aspekty technicznej ocena ryzyka w ubezpieczeniach cyber, zaś Michał Suchocki reprezentujący CyCommSec — rolę efektywnej cyber-ofensywy w zarządzaniu ryzykiem.

 

O cyberbezpieczeństwie chmury opowiadał Paweł Kusiński, a o bezpieczeństwie OT Andrzej Cieślak, CEO Dynacon.

 

Wydarzenie zakończyła prezentacja działalności ISSA Polska, którą przedstawił Grzegorz Pająk.

ORGANIZATORZY

PARTNERZY