ICsec

www.icsec.pl

Zakres działalności

KIM JESTEŚMY

ICsec S.A. jest pierwszym polskim producentem rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa dla infrastruktury przemysłowej.

Misją spółki jest znaczące podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa w sieciach przemysłowych oraz środowiskach systemów SCADA. Realizuje ją dzięki doświadczonym wewnętrznym zespołom, poprzez tworzenie własnych produktów w oparciu o własne prace B+R, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, przy współpracy z polskimi instytucjami naukowymi.

NASZ PRODUKT

ICsec zaprojektował i zbudował polski system SCADVANCE XP (system klasy IDS, intrusion detection system) przeznaczony do monitoringu sieci OT. Rozwiązanie adresuje potrzeby związane z monitoringiem sieci automatyki przesyłowej, wykrywaniem potencjalnych zagrożeń i anomalii w ruchu pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami.

SCADVACNE XP oparty jest o najnowsze technologie, a jego inteligentny, samouczący moduł analityczny pozwala wykryć anomalie oraz cyberzagrożenia (w tym zagrożenia Zero-day) zanim spowodują nieodwracalne zmiany.
Ponadto, system wypełnia obowiązki wynikające z ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz ustawy o zarządzaniu kryzysowym.

NASZE WDROŻENIA

  • ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE
    Wdrożyliśmy SCADVANCE XP w instalacji przemysłowej dużego producenta chemii, dzięki temu użytkownik monitoruje w czasie rzeczywistym swoją sieć.
  • LIGHT AS A SERVICE
    Wdrożenie naszego systemu przeprowadziliśmy u dostawcy oświetlenia, który borykał się z karami za brak ciągłości usługi (budynków, ulic itp.) w wyznaczonych terminach. Wykrywanie anomalii przez SCADVANCE XP w systemach sterowania pozwala na szybszą reakcję użytkownika.